Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Patentmaksātāja ieņēmumi neietekmē algota darba ienākumu

J
jautā:
06. decembrī, 2018
Diāna

Labdien! Situācija sekojoša: ir pamatdarbs valsts iestādē, taču, attīstot savu hobiju, vēlos piepelnīties un kļūt par patentmaksātāju. Attiecīgi jautājums: vai tas, ka es kļūšu par patentmaksātāju, kaut kādā veidā ietekmēs manu atalgojumu pamatdarbā? Paldies!

A
atbild:
17. decembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maksātāja gada diferencētā neapliekamā minimuma apmēra noteikšanai neņem vērā saimnieciskās darbības ieņēmumus, par kuriem maksā patentmaksu. Līdz ar to tas neietekmēs algu pamata darbavietā, jo netiek zaudētas tiesības uz ikmēneša prognozēto neapliekamo minimumu algai, kā arī tas neietekmē gada neapliekamo minimumu.