Darba samaksa, piekrītot darba līguma grozījumiem

J
jautā:
05. decembrī, 2018
Mārtiņš

Labdien! Sakarā ar štatu samazināšanu tika likvidēts mans iepriekšējais amats, kur man bija noteikts normālais darba laiks un mēneša alga 900 EUR. Man piedāvāja citu amatu, pēc Darba likuma 98. panta 2. daļas mēnesi saglabājot iepriekšējo samaksu. Es izmaiņām piekritu un ar 1. oktobri sāku strādāt amatā, kurā noteikts summētais darba laiks un mēneša alga 800 EUR. Nostrādāju visu oktobri, tai skaitā 24 nakts stundas. Saņemot aprēķinu, redzu, ka man aprēķināts: 800 EUR mēneša alga + 57,95 EUR piemaksa par nakts stundām (skaidroja, ka aprēķina kā 800 / 165,66 h x 24 x 50%) + 42,05 EUR piemaksa iepriekšējās samaksas saglabāšanai, kopā 900 EUR. Vai tas ir pareizi? Vai tad, saglabājot iepriekšējo samaksu, nevajadzēja būt 900 EUR pamatalga + 65,19 EUR piemaksa par nakts stundām, kopā 965,19 EUR?

A
atbild:
21. decembrī, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Valsts darba inspekcijas ieskatā tādos gadījumos, kad darba devējs Darba likuma 98. pantā noteiktajā kārtībā uzsaka darba līgumu ar nosacījumu, ka darba tiesiskās attiecības tiks izbeigtas, ja darbinieks tās nepiekritīs turpināt atbilstoši darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem, un darbinieks piekrīt turpināt darbu atbilstoši piedāvātajiem grozījumiem, likumdevēja mērķis ir saglabāt darbiniekam iepriekš noteikto darba algu vienu mēnesi pēc darba līguma grozīšanas dienas, ja tā grozījumu rezultātā samazinās.