Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai mantiniekam ir tiesības prasīt zemes nomu par iepriekšējo periodu

J
jautā:
05. decembrī, 2018
Gunars

Labdien! Vai zemes īpašnieks, kurš iegūst tiesības uz zemi mantojot, var prasīt zemes piespiedu nomu no dzīvokļu īpašniekiem par iepriekšējo periodu, ja iepriekšējais īpašnieks to neprasīja un bija mutiska vienošanās par to?

A
atbild:
11. decembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Saskaņā ar Civillikuma 701. panta noteikumiem ar mantojuma pieņemšanu un iegūšanu visas mantojuma atstājēja tiesības un saistības, ciktāl tās neizbeidzas ar viņa personu, pāriet uz mantinieku, bet saskaņā ar Civillikuma 703. panta 1. daļas noteikumiem, tāpat kā lietu tiesības (702. p. 1. d.), arī visi tie mantojuma atstājēja prasījumi, kas nav piekrituši vienīgi viņam personīgi, pāriet uz mantinieku. Ja mantojuma atstājējs bija ar dzīvokļu īpašniekiem vienojies, ka zemi zem mājas viņi tiesīgi lietot bez maksas, tad mantiniekiem nav tiesības par iepriekšējo periodu šo vienošanos grozīt.