Lasīšanai: 1 minūte

Nodokļu parāds nedod tiesības neizmaksāt atvaļinājuma naudu

J
jautā:
04. decembrī, 2018
Vjačeslavs

Pirms kāda laika beidzu darba saistības ar konkrētu uzņēmumu. Abpusēji vienojoties, izbeidzām saistības. Saņēmu pēdējo algu, bet atvaļinājuma naudu nesaņēmu. Skaidroja ar to, ka uzņēmumam ir nodokļu parāds, tāpēc nevar izmaksāt. Kā tur īsti ir?

A
atbild:
17. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējam ir obligāts pienākums darba attiecību izbeigšanās gadījumā ar darbinieku norēķināties pilnībā.

Jo īpaši tas attiecināms uz neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju – tā ir vienīgā likumīgā iespēja darba devējam izmaksāt atvaļinājuma naudu, nepiešķirot atvaļinājumu. Turklāt nauda ir izmaksājama par visiem atvaļinājuma periodiem, kas nav izmantoti. Pamatojums – Darba likuma 149. panta piektā daļa