Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājuma maksimālais ilgums – pusotrs gads

J
jautā:
01. decembrī, 2018
Laura

Labdien! Vēlos noskaidrot, cik ilgi varu atrasties bērna kopšanas atvaļinājumā. Saprotu, ka pabalstu maksā līdz bērna 1,5 gadu vecumam, taču – vai es varu atrasties bērna kopšanas atvaļinājumā līdz viņa 2 gadu vecumam, attiecīgi šos 6 mēnešus nesaņemot neko, protams, vienojoties ar darba devēju? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
14. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jums piešķirtais bērna kopšanas atvaļinājums saskaņā ar Darba likuma 156. pantu kopumā ilgst pusotru gadu no pieprasīšanas brīža. Darba devējam nav tiesību piešķirt ilgāku bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA), nekā to paredz tiesību akti.

Pēc BKA Jūs varat lūgt darba devējam piešķirt Jums atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas saskaņā ar Darba likuma 153. panta trešo daļu. Jāpiebilst, ka darba devējam nav obligāta pienākuma šādu atvaļinājumu piešķirt.