TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atbrīvojums, ja ienākumu no vienīgā īpašuma pārdošanas iegulda līdzīgā

J
jautā:
01. decembrī, 2018
Līga

Dzīvokli, kurš ir mans otrais īpašums 6 gadus (nebiju deklarēta), vēlos dāvināt mammai, kura tur ir deklarēta 15 mēnešus, bet viņa vēlas nākamgad to pārdot un pirkt citu, līdzīgu, īpašumu citā rajonā. Kā būs ar IIN mammai par pārdoto dzīvokli? Vai uz viņu attieksies likums, ka iegādājas līdzvērtīgu īpašumu 12 mēnešu laikā? Un kā būs tad, ja īpašumu cenas tomēr atšķirsies?

A
atbild:
07. decembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodoklis nav jāmaksā, ja pārdod vienīgo nekustamo īpašumu, no kura gūtais ienākums no jauna tiek ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamā īpašumā 12 mēnešu laikā pirms vai pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas.

Ja jaunajā īpašumā iegulda mazāku summu, nekā saņemts, pārdodot vienīgo īpašumu, pāri palikusī starpība ir apliekama ar nodokli.

Pārdodot nekustamo īpašumu, par nodokļa piemērošanu konkrētajā gadījumā jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā.