TĒMA: Nodokļi

Ja VID bloķē kontu, bankai tiek paziņots, kāda summa mēnesī ir pieejama

J
jautā:
01. decembrī, 2018
Inga

Labdien! Vēlējos uzzināt savas iespējas un rīcību. VID bloķējis kontu ar iespējām no konta izņemt 430 eiro – iztikas minimumu. Vai viņiem ir tiesības neatmaksāt uzturlīdzekļus un bērnu naudu (pieci bērni)? Iesniegums (uzziņa gan no VSAA, gan Uzturlīdzekļu garantiju fonda) ir gan VID darbiniekiem, gan bankā. Atbilde ir tikai no bankas, ka viņi rīkojas pēc VID rīkojuma, paši neko neizlemj. Kāda šajā situācijā ir mana pareizākā rīcība?

A
atbild:
07. decembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 18.2 pants “Valsts ieņēmumu dienesta pienākumi saistībā ar piedziņas bezstrīda kārtībā vēršanu uz parādnieka naudas līdzekļiem” nosaka Valsts ieņēmumu dienestam tiesības bloķēt kontu, ja sākts parādu piedziņas process vai apturēta nodokļu maksātāja saimnieciskā darbība.

Fiziskai personai abos gadījumos ir tiesības izmantot to naudas līdzekļu apjomu, ko paredz Civilprocesa likums.

Kredītiestādēm nosūtītajā paziņojumā par norēķinu operāciju apturēšanu VID norāda, ka fiziskajai personai ir tiesības vienu reizi mēnesī no konta izņemt naudas līdzekļus 100% apmērā no minimālās algas, kas noteikta saskaņā ar spēkā esošiem Ministru kabineta noteikumiem par minimālo mēneša darba algu valstī. Šogad minimālā alga ir 430 eiro.

Ja konkrētajā situācijā radušās kādas neskaidrības, jāsazinās ar VID.