Lasīšanai: 1 minūte

Pārtraucot darba attiecības, jāsaņem neizmantotā atvaļinājuma kompensācija

J
jautā:
26. novembrī, 2018
Mārtiņš

Ja esmu strādājis no šī gada marta līdz oktobrim un darba attiecības esmu izbeidzis ar atlūgumu, abpusēji vienojoties, vai darba devējs ir tiesīgs neizmaksāt man neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju?

A
atbild:
28. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izbeidzot darba attiecības, pēdējā darba dienā darba devēja pienākums ir izmaksāt darbiniekam visas summas, kas tam no uzņēmuma pienākas. Parasti tā ir darba samaksa par pēdējo nostrādāto periodu (darba alga), kā arī neizmantotā atvaļinājuma kompensācija proporcionāli nostrādātajam laikam. Šādu darba devēja pienākumu paredz Darba likuma 128. pants un 149. panta piektā daļa.

Aprēķinot atvaļinājumu, tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,67 atvaļinājuma dienām.