Privātā zeme un stiprinājuma troses uz tās

J
jautā:
20. novembrī, 2018
Jevgenijs

Blakus privātmājas žogam (pusmetrs) stāv uz diviem stabiem “Sadales tīkla” transformators. No šiem stabiem uz privātās zemes apgabalu iet divas fiksējošās troses (pietur stabus), kas zināmā mērā apgrūtina zemi (nevar ne stādīt puķes, ne uzbūvēt kādu šķūnīti, kā arī tas var būt traumatiski bērniem). Kaut plānos nekur šīs troses nefigurē, “Sadales tīkls” atbildēja, ka šīs troses var noņemt tikai kopā ar transformatora pārbūvi (pārbīdīšanu), kas kopā varētu izmaksāt ap 11 000 eiro. Cik likumiski ir šādas troses izvietot privātā zemē, vai “Sadales tīkls” var to darīt bez maksas, un vai ir iespējams apstrīdēt šo trošu pārbīdīšanu bez transformatora pārvietošanas?

A
atbild:
22. novembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Problēmas risinājums būtu jāsāk ar to, ka AS “Sadales tīkls” jāiesniedz rakstveida iesniegums (pieteikums) par situāciju. Tālāk atkarībā no saņemtās atbildes un tās pamatojuma būtu iespējams lemt jautājumu par tālāko rīcību.