TĒMA: Nodokļi

Likumā noteikts, kas liecina par saimniecisko darbību

J
jautā:
16. novembrī, 2018
Skolotájs

Esmu privātpersona. Manā īpašumā bija 2 auto un viena piekabe. Slikto ceļu dēļ abi auto salūza un tika remontēti. Tā kā uz darbu jābrauc, pārdoti abi, lai iegādātu ikdienas spēkratu. Abi auto veca gadagājuma, ap 2000. gadu. Arī piekabi pārdevu zem pašizmaksas, lai iegādātu sev labu auto. No cik auto ir saimnieciskā darbība, jo pirms gada “nobruka” vēl 2 auto? Dzīvoju laukos.

Visi darījumi ir ar zaudējumiem remontos. Ar auto peļņas nolūkos nenodarbojos, vien neveicas.

A
atbild:
23. novembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir noteikts, ka fiziskās personas darbību uzskata par saimniecisko darbību, ja tā atbilst vienam no šādiem kritērijiem:

  • darījumu regularitāte un sistemātiskums – trīs un vairāk darījumu gadā vai pieci un vairāk darījumu trijos gados;
  • ieņēmumi no darījuma pārsniedz 14 229 un vairāk eiro gadā, izņemot ienākumus no personiskā īpašuma atsavināšanas (personiskai lietošanai paredzēto kustamo lietu – mēbeļu, apģērba un citu lietu);
  • darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību.