Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu piešķir nodarbinātai sievietei

J
jautā:
15. novembrī, 2018
Kitija

Labdien! Vai es varu iegūt dekrēta atvaļinājumu, ja esmu strādājusi tikai 3 mēnešus gada laikā, kā arī līdz dekrētam esmu bijusi bez darba (2 mēneši)?

A
atbild:
26. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu un maternitātes pabalstu saskaņā ar likumu Par valsts sociālo apdrošināšanu un likumu Par maternitātes un slimību apdrošināšanu piešķir sievietei, kas uz šī atvaļinājuma piešķiršanas laiku:

  • strādā algotu darbu;
  • ir pašnodarbinātā vai
  • ir pašnodarbinātā laulātā, kura brīvprātīgi pievienojusies sociālajai apdrošināšanai.

Par valsts sociālajām garantijām, kas Jums kā topošajai māmiņai pienākas, vairāk varat uzzināt VSSA mājaslapā sadaļā Vecākiem.