Lasīšanai: 1 minūte

Jebkuram darbiniekam pienākas ne mazāk kā 20 darbadienu atvaļinājums

J
jautā:
15. novembrī, 2018
Sintija

Tiek strādāts pamatdarbā (160 stundas mēnesī) un blakus darbā (25 stundas nedēļā), kam ir summētais darba laiks. Abos darbos ņemot atvaļinājumu, Darba likums nosaka, ka tas tiek pagarināts par svētku dienu (kalendāro dienu) skaitu. Vai pastāv kāds likuma pants, kas nosaka, ka un kādēļ atvaļinājumu var nepagarināt par šīm svētku dienām?

A
atbild:
26. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, Darba likumā nav panta, kas ļautu piemērot izņēmumus darba devēja piešķirtā atvaļinājuma regulējumam, atvaļinājumu par svētku dienu skaitu nepagarinot.

Darba likuma 149. panta pirmā daļa atbilstoši Darba laika direktīvas noteiktajam paredz, ka ikgadējais apmaksātais atvaļinājums neatkarīgi no nolīgtā darba laika veida (normāls, nepilns vai summētais darba laiks) nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas.  Tātad, ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājuma laiks ir attiecīgi par svētku dienu skaitu pagarināms.