Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Mazēkas zemesgrāmatā nav jāreģistrē

J
jautā:
15. novembrī, 2018
Gatis

Plānoju lauku apvidū būvēt mazēku – nojumi līdz 60 m² platībā. Likuma “Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās” 19. panta pirmās daļas 1. punktā noteikts, ka zemesgrāmatā kā patstāvīgi īpašuma objekti nav ierakstāmas mazēkas, izņemot garāžas. Līdz ar to man rodas jautājums: vai man ir pienākums pēc mazēkas būvniecības pabeigšanas šo ēku ierakstīt zemesgrāmatā? Ja jā, tad kādi dokumenti ierakstīšanai nepieciešami? Un kādā termiņā tas veicams?

A
atbild:
23. novembrī, 2018
Tiesu administrācija
Vjačeslavs Mitņičuks, Finanšu un administratīvā departamenta Materiāltehniskā nodrošinājuma speciālists

Tā arī ir – likums “Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās” nosaka, ka mazēkas zemesgrāmatā nav jāreģistrē.