TĒMA: Mājoklis

Iecerēts ļoti riskants darījums

J
jautā:
13. novembrī, 2018
Vadims

Jautājums: vai ir kaut kādi riski, pērkot dzīvokli uz pusēm ar nepazīstamu cilvēku? Otram cilvēkam ir apgādājamie.

A
atbild:
20. novembrī, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Nekustamā īpašuma iegāde vienmēr ir atbildīgs solis un jebkurā gadījumā saistīta ar dažādiem riskiem. Par to uzskatāms izklāsts rodams skaidrojumā LV portālā “Tipiskākās kļūdas, kuras cilvēki pieļauj nekustamā īpašuma iegādes procesā”.

Pērkot dzīvokli kopā ar nepazīstamu cilvēku, riski vairākkārt palielinās, turklāt, visticamāk, veidosies kopīpašums, kas parasti nes līdzi daudzus smagus sarežģījumus, kas nereti beidzas ar tiesas darbiem (skat. LV portāla skaidrojumus “Kopīpašums un tā zemūdens akmeņi (I)” un “Kopīpašums un tā zemūdens akmeņi (II)”). Arī tādēļ šāds darījums nav ieteicams.

Taču, ja kaut kādu iemeslu dēļ nekustamā īpašuma iegāde tādā veidā šķiet ļoti vilinoša, pilnīgi noteikti iepriekš nepieciešama kvalificēta jurista konsultācija.