Dāvinājumā saņemta īpašuma mantošana

J
jautā:
12. novembrī, 2018
Ina

No vecākiem ir saņemts dāvinājums: nekustamais īpašums ar ierakstu zemesgrāmatā, ka vecāki tajā uzturas līdz sava mūža beigām. Sakiet, vai manas nāves gadījumā vecākiem un brālim varētu rasties sarežģījumi mantot šo nekustamo īpašumu? Un vai tas tiks dalīts 3 vienlīdzīgās daļās, ja vecāki un brālis ir 2. šķiras mantinieki? Šobrīd neesmu precējusies, nav bērnu/adoptēto.

A
atbild:
29. novembrī, 2018
Latvijas notārs
Ilze Metuzāle, zvērināta notāre

Ja mirušajam nepaliek ne laulātais, ne lejupējie, no viņa manto otrās šķiras likumiskie mantinieki – vecāki un īstie brāļi un māsas. Mantojums dalās divās daļās – pusi saņem brāļi un māsas, bet otru pusi – vecāki. Tātad Jūsu gadījumā, mantojot pēc likuma, brālis saņems pusi no mantojuma, bet vecāki – katrs vienu ceturto daļu. Ja kāds no vecākiem aizies mūžībā pirms Jums, brālis joprojām mantos pusi, bet dzīvs palikušais no vecākiem – otru pusi. Ja dzīvs nebūs neviens no vecākiem, visu mantos brālis.