Maternitātes pabalsts, ja iepriekš strādāts dažus mēnešus

J
jautā:
11. novembrī, 2018
Gatis.

Labdien! Cik lielu pabalstu saņemšu, aizejot dekrēta atvaļinājumā, ja darba attiecības ir no 1. septembra un pirmsdzemdību atvaļinājums sāksies 20. decembrī? Alga pirms nodokļu nomaksas 700 eiro?

A
atbild:
15. novembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes pabalsta apmērs ir  80% no pabalsta pieprasītājas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Darba ņēmējam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina par 12 kalendāra mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas darbnespējas lapa B sakarā ar grūtniecību. Tātad pabalsta aprēķinam neņems vērā decembra, novembra un oktobra algu.

Vidējo iemaksu algu rēķinās periodā no 2017. gada oktobra līdz 2018. gada septembrim.

Ja iepriekš nestrādājāt, maternitātes pabalstam vidējo iemaksu algu par šiem mēnešiem noteiks 70% apmērā no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī.

Ja situācija ir tāda, tad vidējās iemaksu algas un pēc tam pabalsta aprēķinā tiks ņemta vērā gan darba alga septembrī (700 eiro), kurš iekrīt aprēķina 12 mēnešu periodā, gan darba ienākumus ar likumu aizvietojošo iemaksu summa (70% no valstī noteiktās vidējās iemaksu algas).

Aprēķinot pabalstu 2018. gadā, piemēro 2016. gada vidējo apdrošināšanas iemaksu algu valstī – 713,54 eiro. 70% no tās ir 499,48 eiro.

Informāciju par sagaidāmo pabalstu varat lūgt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.