TĒMA: Reģistri

Kādos gadījumos var slēgt laulību paātrinātā kārtībā

J
jautā:
09. novembrī, 2018
Elīna

Labdien! Esmu Latvijas pilsone, un pašlaik man rit 30. grūtniecības nedēļa, gribu steidzami slēgt laulību ar Krievijas pilsoni. Dzimtsarakstu nodaļā teica, kā ar ārzemniekiem paātrināta laulības slēgšana nav iespējama.

Kādā likumā es varu atrast informāciju par neiespējamību slēgt laulību ar ārzemnieku paātrinātā kārtībā?

A
atbild:
23. novembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Civillikuma 41. pantā ir noteikts, ka laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā. Vienlaikus Civillikuma 45. pants paredz, ka steidzamos gadījumos dzimtsarakstu nodaļas amatpersonai ir tiesības šo termiņu saīsināt.

Personas šādos gadījumos iesniedz nodaļas vadītājam iesniegumu un dokumentus, kas apstiprina iesniegumā minētos īpašos iemeslus. Piemēram, līgavainis vai līgava strādā ārvalstīs, dodas ilgstošā misijā bruņotajos spēkos, līgavas vai līgavaiņa dzīvību apdraud slimība un citi īpaši apstākļi. Katrs gadījums ir individuāls, un tos izvērtē dzimtsarakstu nodaļas vadītājs.