Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz mantojumu, ja ieguldīti līdzekļi privatizācijā

J
jautā:
07. novembrī, 2018
Jeļena

Vai un kādā apmērā personai, kura nodeva savus privatizācijas sertifikātus dzīvokļa privatizācijai uz brāļa vārda un dzīvo dzīvoklī vairāk nekā 10 gadus, ir tiesības uz dzīvokļa daļu kopā ar mirušā brāļa mantiniekiem?

A
atbild:
29. novembrī, 2018
Latvijas notārs
Ilze Metuzāle, zvērināta notāre

Ja dzīvokļa privatizācijas laikā personai uz īres līguma pamata kā dzīvokļa īrniekam bija tiesības dzīvot privatizējamajā dzīvoklī, tad šai personai arī pēc privatizācijas, kaut privatizētājs būtu cita persona, tika saglabātas tādas pašas tiesības un pienākumi kā pirms privatizācijas. Izņēmums – ja privatizētājs kā jaunais īpašnieks ar īrnieku būtu vienojies par citiem noteikumiem. Tomēr pretendēt uz dzīvokļa īpašuma tiesībām pēc brāļa nāves, ja brālim ir citi – tuvāki mantinieki, gan nebūs iespējams.