Darba algas ieturējumu apmērs

J
jautā:
07. novembrī, 2018
Anete

Labdien! Kā būtu interpretējams Civilprocesa likuma 594. panta pirmās daļas 3. punkts – “pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, – 30 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus minimālās mēneša darba algas apmērā un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā”, proti, vai 30% tiek ieturēti no visas darba samaksas vai 30% no summas, kas pārsniedz valstī noteikto minimālo algu (430 eiro)?
Piemēram, ja personas darba alga ir 750 eiro neto, tad 30% tiek aprēķināti no 750 eiro vai arī no 320 eiro, kas ir virs 430 eiro? Paldies!

A
atbild:
07. decembrī, 2018

Par parāda piedziņas aprēķinu atbildīgs ir darba devējs. Piedziņa tiek piemērota darba samaksas neto summai, tātad pēc nodokļu ieturējumiem. Tas nozīmē, ka 30% tiek aprēķināti no Jūsu norādītās summas 750 eiro, proti, 225 eiro. Šī summa tiek pārskaitīta tiesu izpildītājam, tādējādi parādniekam saglabājot 430 eiro plus vēl 95 eiro.