Zemesgabala iegāde, ja uz tā ir nereģistrēta ēka

J
jautā:
06. novembrī, 2018
Kristaps

Labdien! Man piedāvāja nopirkt zemesgabalu (reģistrēts zemesgrāmatā), bet tajā ir veca māja (zemesgrāmatā nav reģistrēta). Šīs būves īpašumtiesības nav reģistrētas ne zemesgrāmatā, ne VZD datos. VZD datos norādīta atzīme, ka reģistrētie dati VZD nav lietojami ierakstīšanai zemesgrāmatā.

Ja es iegādāšos šo zemesgabalu, vai es kļūšu par nekustamā īpašuma (zemes un mājas) īpašnieku, ja tā, kādi varētu būt riski un grūtības?

A
atbild:
29. novembrī, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ja cilvēks pirks šo zemesgabalu, arī māja pilnīgi noteikti būs viņa, komentē Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš. “Ēka, kas nav ierakstīta zemesgrāmatā, kopā ar zemi ir viens veselums. To nosaka Civillikuma 968. pants: “Uz zemes uzcelta un cieši ar to savienota ēka atzīstama par tās daļu.” No tik skopas informācijas kaut ko vairāk grūti secināt, taču jāteic, ka nekustamā īpašuma iegādē kaut kādi riski allaž ir iespējami.”