TĒMA: Ekonomika

Kādi ir izdevumi, ja īpašumu iegādājas SIA vai fiziska persona

J
jautā:
06. novembrī, 2018
zane

Personai pieder nekustamais īpašums pie ezera. Šo īpašumu grib nopirkt gan fiziska persona, gan SIA īpašnieks. Kādi būtu izdevumi abos gadījumos: ja īpašumu nopirktu pircējs kā fiziska persona un ja nopirktu SIA? Un kāda ir darījuma veikšanas procedūra, balstoties uz normatīvajiem aktiem?

A
atbild:
08. novembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Nekustamā īpašuma pārdošanu (atsavināšanu) kā civiltiesisku darījumu regulē Civillikums kopumā un tai skaitā Civillikuma nodaļa “Pirkuma līgums”. Nekustamā īpašuma atsavinātājam (pārdevējam) izdevumi nevarētu būt atšķirīgi atkarībā no tā, vai šo nekustamo īpašumu iegādājas fiziska vai juridiska persona. Atkarībā no konkrētās situācijas, kas jautājumā nav norādīta, pārdevējam vai nu būtu, vai nebūtu jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis, bet attiecībā uz pārējiem izdevumiem, kurai no pusei tie ir jāmaksā, jāsaka: tas atkarīgs no tā, kā par šiem jautājumiem vienosies darījuma dalībnieki.