Grūtniecība un neizņemts atvaļinājums

J
jautā:
06. novembrī, 2018
Laura

Labdien! Es oficiāli strādāju 2 gadus, un no 1. septembra man ir jauna darbavieta, esmu sporta skolotāja valsts bērnudārzā. Esmu stāvoklī, un martā plānots iet dekrētā. Jautājums: kas notiek ar manu neizņemto atvaļinājumu, kas pēc līguma man ir vasarā – divi mēneši? Vai tiek izmaksāta neizmantotā atvaļinājuma nauda?

A
atbild:
12. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu atvaļinājums nekur nepazudīs. Ja darba specifikas dēļ nevarat ikgadējo atvaļinājumu šajā gadījumā faktiskā (par nostrādāto laiku Jūsu individuālā darba gada ietvaros), nevis pilnā 8 kalendāra nedēļu apmērā izmantot pirms došanās grūtniecības atvaļinājumā, Jūs to varat izmantot:

  • uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma (pirms bērna kopšanas atvaļinājuma jeb BKA);
  • pēc bērna kopšanas atvaļinājuma (pirms atgriešanās darbā pēc BKA).

Darba devējs nav tiesīgs izmaksāt tikai atvaļinājuma naudu, bet pašu atvaļinājumu nepiešķirt. Tāpēc vienojieties ar darba devēju, kad labāk vēlaties izmantot kārtējā atvaļinājuma faktisko daļu.

Pilnu atvaļinājumu Jūs nevarat izmantot tādēļ, ka radīsies atvaļinājuma izmantošana avansā, jo, dodoties grūtniecības atvaļinājumā, nebūs nostrādāts pietiekami, lai saņemtu pilnu atvaļinājumu.