Lasīšanai: 1 minūte

Algas lapiņu izsniegšana nav atcelta

J
jautā:
06. novembrī, 2018
Daiga

Labdien! Vēlos precizēt, vai darba devējam darbiniekam obligāti ir jāizsniedz algas lapiņa? Jautāju tādēļ, ka darba devējs neizsniedz man kā darbiniekam algas lapiņu, aizbildinoties ar to, ka pēc LV Darba likuma algas lapiņas vairs nav jāizsniedz. Diemžēl neatradu šādu punktu Darba likumā, tādēļ rakstu Jums.

A
atbild:
08. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, izmaksājot ikmēneša darba samaksu, darba devēja pienākums ir izsniegt vai elektroniski uz darba e-pasta adresi darbiniekam nosūtīt algas lapiņu. To joprojām paredz Darba likuma 71. pants, kas ir spēkā no 2010. gada 25. marta un nav ne grozīts, ne atcelts.