E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15590
Lasīšanai: 3 minūtes

Trokšņošanas gadījumus policija vērtē individuāli

J
jautā:
03. novembrī, 2018
Valters

Dzīvoju kriminālā rajonā. Kaimiņš arī krimināls. Dzer, lamājas, ar alus pudelēm kūda citus kaimiņus, lai viņi dzērumā domātu, ka es trokšņoju, un varētu iesniegt par mani sūdzību policijai. Trokšņošanas dēļ, kas man gultā jāpacieš, ir grūti gulēt, tāpēc nopirku miegu veicinošus medikamentus. Pats esmu pret trokšņošanu, bet 6 liecinieki savākti, lai apsūdzētu mani (pašam nepieciešamo 3 nav un nebūs). Kā jārīkojas šoreiz? Naudas dzīvesvietas maiņai un labam advokātam man vēl nav, jo nestrādāju. Vai likums ir kriminālā kaimiņa pusē?

A
atbild:
06. novembrī, 2018
Linda Balode
LV portāls

Sākumā problēmu vajadzētu risināt pārrunu ceļā, jo ne vienmēr kaimiņi apzinās, ka ir kādam traucējuši. Tā kā ir pamats domāt, ka Jūsu gadījumā tas nav iespējams, šādā situācijā, kad kaimiņi trokšņo regulāri, var saukt policiju.

Kādā citā līdzīgā LV portāla e-konsultācijā Rīgas pašvaldības policija atzīst, ka pašlaik policijas iespējas ir ierobežotas, jo neviens normatīvais akts nenosaka atbildību par trokšņošanu (agrāk noteica, taču pēc Satversmes tiesas sprieduma attiecīgo Rīgas domes saistošo noteikumu punktu atcēla – http://www.satv.tiesa.gov.lv/press-release/rigas-domes-saistoso-noteikumu-normas-par-troksnosanas-kontroli-rigas-administrativaja-teritorija-neatbilst-satversmei/).

Līdz ar to par trokšņošanu vien policija personas nevar saukt pie atbildības, tomēr tas nenozīmē, ka tiesības uz trokšņošanu ir absolūtas. Proti, iedzīvotāji, realizējot savas trokšņošanas tiesības, nedrīkst aizskart citu tiesības uz mieru.

Šāda veida gadījumus policisti vērtē individuāli. Pieņemot, ka Jūs netrokšņojat, sešiem iereibušiem kaimiņiem nebūtu iespējams pierādīt pretējo.

Ja tiek konstatēts pārkāpums, praksē visbiežāk pirmajā izsaukumā tiek izteikts brīdinājums, savukārt, ja izsaukumi atkārtojas, ir pamats trokšņotājus saukt pie atbildības par sīko huligānismu. Par minēto pārkāpumu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts sods no 70 līdz 500 eiro apmērā.

Policiju var turpināt saukt arī pēc tam, kad tā jau vienreiz ir paviesojusies attiecīgajā dzīvoklī, pat tad, ja trokšņošana atsākas uzreiz pēc policijas aizbraukšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 202 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU