Lasīšanai: 1 minūte

Kopīpašums un pārbūve

J
jautā:
02. novembrī, 2018
Sabīne

Ja personai pieder kopīpašuma domājamā daļa (zemesgrāmatā un pirkuma līgumā lietošanā noteikts konkrēts dzīvoklis), vai ir nepieciešams saskaņot šī dzīvokļa vienkāršoto renovāciju ar pārējiem kopīpašniekiem, ja remonta laikā netiek plānots skart ēkas nesošās konstrukcijas, koplietošanas inženierkomunikācijas, ēkas fasādi vai citas koplietojamās daļas?

A
atbild:
08. novembrī, 2018
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Rīgas pilsētas būvvaldē katra iesniegtā būvniecības iecere tiek vērtēta individuāli, tostarp arī vienkāršotās atjaunošanas būvniecības iecerēs tiek vērtēta pārbūves ietekme uz pārējiem kopīpašniekiem. Tā rezultātā, izvērtējot samērīgumu un iepriekšminēto ietekmi uz pārējiem kopīpašniekiem, var tikt neprasīta pārējo nekustamā īpašuma kopīpašnieku piekrišana vienkāršotās atjaunošanas gadījumā.