Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Apgādnieka zaudējuma pensiju var saņemt vienlaikus ar darba ienākumiem

J
jautā:
01. novembrī, 2018
Ivo Kalniņš

Vai un kādos laika periodos drīkst strādāt, ja es saņemu apgādnieka zaudējuma pensiju un mācos pilna laika klātienē? Vai ir limits, cik es varu saņemt par darbu?

A
atbild:
05. novembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Apgādnieka zaudējuma pensiju var saņemt vienlaikus ar darbā gūtajiem ienākumiem. Arī tad, ja mācās vidējās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē vai studē augstskolā pilna laika klātienē, ja vienlaikus strādā, netiek zaudētas tiesības saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju likumā noteikto laiku – līdz 24 gadu vecumam.