Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Skolas bibliotekāram nepieciešamā izglītība

J
jautā:
19. oktobrī, 2018
Jana

Kāda izglītība nepieciešama skolas bibliotekārei?

A
atbild:
25. oktobrī, 2018

Bibliotekāram, kurš pieņemts darbā par izglītības iestādes bibliotekāru, ir nepieciešama izglītība saskaņā ar Bibliotēku likuma 25. panta 2. daļas 3. apakšpunktā minēto (vietējas nozīmes bibliotēkas vadītājam (direktoram) – augstākā akadēmiskā, augstākā profesionālā, vidējā speciālā izglītība bibliotēku darba jomā vai tālākizglītības kursu beigšanas sertifikāts bibliotēku darba jomā).

Bibliotekāram, kurš pieņemts darbā kā kāda mācību priekšmeta skolotājs, kurš veic bibliotekāra pienākumus, nepieciešama skolotājam atbilstoša izglītība un vēlama profesionālā pilnveide bibliotēku darba jomā (šos pienākumus skolotājam var definēt kā papildu pienākumus).