Vai jāpasūta jauna inventarizācijas lieta, ja uzbūvēts kamīns

J
jautā:
18. oktobrī, 2018
Elīna

Es savā īpašumā esmu izbūvējusi kamīnu, kuru izmantoju reti, vairāk tas ir kā interjera elements. Ir arī pieslēguma akts. Vai man jāpasūta jauna inventarizācijas lieta, kur būtu iezīmēts šis kamīns? Esmu izskatījusi Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumus, pēc kuriem liekas, ka nevajag. Bet gribu būt droša, ka rīkojos pareizi. Paldies!

A
atbild:
25. oktobrī, 2018
Valsts zemes dienests
Iveta Ciganova, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Pieņemot, ka ar īpašumu ir domāta ēka, kuras kādā no telpām ir uzbūvēts minētais kamīns, sniedzam sekojošu atbildi uz uzdoto jautājumu. Saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 10. janvāra noteikumu Nr. 48 “Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumi” 36.6. apakšpunkta, 52.4. apakšpunkta un 125.5. apakšpunkta nosacījumiem un Jūsu sniegto informāciju ir mainījusies ēkas kopējā platība – un Jums ir jāveic pasūtījums ēkas datu aktualizācijai. Konkrēti uzmērīšanas darbi tiks veikti tikai telpā, kurā ir izmaiņas – uzbūvēts kamīns. Jūs kā ierosinātājs saskaņā ar normatīvajiem aktiem atbildat par to, lai ēkas dati, kuri reģistrēti Kadastrā un netiek aktualizēti, atbilstu faktiskajai situācijai apvidū (MK noteikumu Nr. 48 124. punkts).

Gadījumā, ja telpā kamīns ir ierīkots krāsns vietā, telpas dati nav jāatjauno.