Lasīšanai: 1 minūte

Kurš sedz sprieduma izpildes izdevumus

J
jautā:
17. oktobrī, 2018
Jekaterina Meļņikova

Labdien! Šodien saņēmu pēc tiesas lēmuma dzīvokli, kuru tiesu izpildītājs pārdeva pēc izsoles noteikumiem. Man ir jautājums. Kuram jāmaksā par tiesu izpildītāja ierašanos dzīvokļa nodošanas brīdī?
Man pateica, ka man it kā jāmaksā par to, bet es uzskatu, ka jāmaksā parādniecei.

A
atbild:
29. oktobrī, 2018

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 568. panta normām sprieduma izpildes izdevumus sedz parādnieks.

Konkrētajā gadījumā jautājums, visdrīzāk, ir par jaunā ieguvēja ievešanu nekustamā īpašuma valdījumā.

Šādā situācijā tiesu izpildītājs var lūgt piedzinējam iemaksāt sprieduma izpildes izdevumus (avansā).

Pēc tam tiesu izpildītājs tos piedzīs no parādnieka un pārskaitīs piedzinējam.