Velosipēdists pielīdzināms gājējam, ja pārvietojas pa ietvi

J
jautā:
15. oktobrī, 2018
Otarri

Varbūt iepriekš uzdevu neprecīzi jautājumu, bet jautājums ir šāds - Pa kuru ceļa puses ietvi (ir labā puse un ir kreisā, gan labā, gan kreisā pusē ir ietve (ietve tā pat kā brauktuve un nomale ir ceļa daļa)) var braukt velosipēds, lai nepārkāptu CSL 37.panta pamatnoteikumu? CSL 37.pants nosaka, ka Latvijā transportlīdzekļi pārvietojas pa ceļa labo pusi.

A
atbild:
18. oktobrī, 2018
Linda Balode
LV portāls
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Jānis Aizpors, Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Ietve ir ceļa daļa, kas paredzēta gājējiem. Gājējiem kustības virziens uz ietvēm netiek regulēts.

Atsevišķos gadījumos jeb atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu 200.3. pantam pa ietvi var pārvietoties ar velosipēdu, ņemot vērā vairākus nosacījumus, kurus norādījām iepriekš publicētajā LV portāla e-konsultācijā Nr. 15484 “Pa kuru ietves pusi var pārvietoties ar velosipēdu”, proti, braucot pa ietvi, velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji, un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Līdz ar to būtībā, braucot pa ietvi, velosipēdistu pielīdzina gājējam.

Velosipēdistam jāievēro visi noteikumi, kas attiecas uz transportlīdzekļu pārvietošanos, tostarp arī Ceļu satiksmes likuma 37. pants, ja velosipēdists pārvietojas pa brauktuvi.