Lasīšanai: 1 minūte

Kā privatizēt pašvaldības zemi, ja uz tās ir garāža

J
jautā:
13. oktobrī, 2018
Līga

Uz pašvaldības zemes atrodas garāža, kura reģistrēta zemesgrāmatā. Ir zemes gabala robežu plāns, un zemes nomas līgums noslēgts 2009. gada decembrī un spēkā ir līdz 2025. gada decembrim. Pēc kādiem noteikumiem varu nopirkt zemi īpašumā? Vai nepieciešama izsole? Zeme nav izmantojama, tur saimniecībai bijusi degvielas bāze un ar būvgružiem aizbērta dīķa daļa. Zemi parokot, parādās nafta ar visu aromātu un būvgruži. Kādu var piemērot cenu?

A
atbild:
16. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Publiskās personas, tostarp pašvaldības, mantas atsavināšanas kārtību nosaka Publiskas personas mantas atsavināšanas likums. Jautājums par pašvaldībai piederošā zemes gabala iegādi ir risināms attiecīgajā pašvaldībā.