Lasīšanai: 1 minūte

Par brīvdienu noteikšanu

J
jautā:
11. oktobrī, 2018
Sanita

Labdien! Darbiniekam ir noteikts normālais darba laiks – darba dienas ir no otrdienas līdz sestdienai, brīvdienas ir svētdiena un pirmdiena.

Šogad 9. jūlijā un 24. septembrī bija brīvdienas (abas pirmdienā), vai šādos gadījumos darbinieks ar šādu darba laiku zaudē vienu brīvdienu, jo darba devējs citu brīvdienu citā laikā nepiešķīra? Likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” noteikts: ja svētku dienas – 18. novembris – iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu. Vai darbiniekam ir pamats prasīt brīvdienu citā dienā, jo atpūta būs mazāk nekā darbiniekiem ar darba laiku no pirmdienas līdz piektdienai?

A
atbild:
30. oktobrī, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Likums neparedz aprakstītajā situācijā darbiniekam tiesības pieprasīt brīvdienu citā dienā.