E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15456
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Vai pašnodarbināta persona var izstrādāt būvprojektus

J
jautā:
09. oktobrī, 2018
Līga Gedrovica

Vai es kā pašnodarbināta persona, kura nav sertificēta būvniecībā, varu izstrādāt būvprojektus, ja ar darba līgumu esmu pieņēmusi darbā sertificētu arhitektu? Vai mani reģistrēs komercreģistrā?

A
atbild:
24. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Saskaņā ar Būvniecības likuma 22. panta 1. daļas noteikumiem, lai veiktu komercdarbību vienā vai vairākās būvniecības jomās, kā arī arhitektūras vai elektroenerģētikas jomā, komersants reģistrējas būvkomersantu reģistrā, iesniedzot informāciju par visiem uz darba līguma pamata nodarbinātajiem būvspeciālistiem. Komersants ir tiesīgs darboties tādās būvniecības jomās, kurās tam ir attiecīgi būvspeciālisti. Pašai komersanta reģistrācijai komercreģistrā vai saimnieciskās darbības veicēja statusa iegūšanai nav nekādu ierobežojumu, kas specifiski būtu izpildāmi saistībā ar darbību būvniecības jomā. Personai, lai tā varētu darboties kā būvspeciālists (piemēram, izstrādāt būvprojektus), jābūt sertificētai atbilstoši 20.03.2018. Ministru kabineta noteikumu Nr. 169 “Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi” prasībām.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU