Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Soda procenti par nesamaksātu īri

J
jautā:
08. oktobrī, 2018
Anna

Īrēju dzīvokli no privātpersonas četrus gadus. Šogad īpašniece veic tā saukto revīziju, un ir noskaidrojies, ka 2014. gada oktobrī nav veikts maksājums par īri. Vai viņa var uzrēķināt man soda procentus par visiem šiem gadiem 0,5% apmērā?

A
atbild:
09. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Līgumsoda noilguma termiņš ir desmit gadi. Tāpēc izīrētājam ir tiesības (bet ne pienākums) piemērot līgumsodu par kavētu maksājumu. Vienlaikus vēršu uzmanību, ka līgumsoda maksimālais apmērs ir ierobežots – 10% no kavētā maksājuma.