TĒMA: Nodokļi

Kā citus ienākumus ietekmē mikrouzņēmuma darbinieka statuss

J
jautā:
08. oktobrī, 2018
Elīna

Labdien! Es strādāju algotu darbu, kā arī esmu pašnodarbinātā persona un maksāju nodokļus vispārējā kārtībā. Kā manus līdzšinējos ieņēmumus ietekmēs tas, ja vienu dienu mēnesī vīrs mani pieņems darbā (kā pašnodarbinātais mikronodokļa maksātājs) un tajā pašā dienā atbrīvos. Tā teikt, vienas dienas darbiņš (reizi mēnesī), par kuru oficiāli tiek saņemta nauda.

A
atbild:
22. oktobrī, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Nodokļu normatīvie akti neaizliedz mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam pieņemt darbā darbinieku uz vienu dienu, attiecīgi sniegt ziņas Valsts ieņēmumu dienestam par darbinieka pieņemšanu un atbrīvošanu tajā pašā dienā.

Ja fiziskā persona ir darba ņēmējs darba vietā, kurā nodokļus maksā vispārējā kārtībā, un vienlaicīgi arī pašnodarbinātā persona, tad par to dienu, kurā persona ir bijusi mikrouzņēmuma darbinieks, ienākumiem nepiemēros neapliekamo minimumu, nodokļa atvieglojumu par apgādībā esošām personām un nodokļa papildu atvieglojumu, kas noteikts personām ar invaliditāti vai politiski represētām personām.