Lasīšanai: 1 minūte

Neizmaksātā darba samaksa jāprasa rakstveidā

J
jautā:
08. oktobrī, 2018
Vera

Ko es varu izdarīt, ja bijušais darba devējs nesamaksāja man algu par nostrādāto laiku? Uz telefona zvaniem un SMS neatbild.

A
atbild:
16. oktobrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likumam visas summas, kas darbiniekam no darba devēja pienākas, ja darba tiesiskās attiecības tiek pārtrauktas, ir jāizmaksā pēdējā darba dienā.

Ja darba samaksa un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija proporcionāli nostrādātajam laikam Jums nav izmaksāta, var ieteikt rakstveidā (ar iesniegumu) vērsties pie darba devēja, aicinot to izmaksāt naudu, pamatojoties uz Darba likuma 128. pantu. Iesniegumā varat minēt, ka, nesaņemot naudu viena mēneša laikā, Jūs vērsīsities tiesā par tās piedziņu.

Iesniegumu vēlams nosūtīt darba devējam pa pastu kā ierakstītu sūtījumu.