Visas sabiedrības atbildība ir katra bērna labklājība un drošība

J
jautā:
05. oktobrī, 2018
Lelde

Labdien! Klasesbiedra tēvs iesniedza sūdzību par dažiem klasesbiedriem, kuru uzvedība esot neadekvāta, ziņojot sociālajiem dienestiem utt. Nedēļu bērnus novēroja psihologs un sociālais darbinieks un konstatēja, ka konkrēti ar manu bērnu viss ir kārtībā. Sanāk, ka ir nepamatota apsūdzība, kas ir nopietni kaitējusi manam veselības stāvoklim, to visu pārdzīvojot, tiekoties ar psihologu utt. Vai varu atsaukties uz pantu, kas paredz sodu par neslavas celšanu? Varbūt ne līdz tiesai, protams, bet vismaz pārmācīt pāridarītāju.

A
atbild:
13. novembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Jebkurai personai nekavējoties jāziņo policijai, bāriņtiesai vai citai bērnu tiesību aizsardzības institūcijai, piemēram, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, par jebkādu vardarbību un noziedzīgu nodarījumu vai administratīvu pārkāpumu pret bērnu, par viņa tiesību pārkāpumu vai citādu apdraudējumu, kā arī tad, ja personai ir aizdomas, ka bērnam ir priekšmeti, vielas vai materiāli, kas var apdraudēt paša bērna vai citu personu dzīvību vai veselību. To paredz Bērnu tiesību aizsardzības likuma 73. panta pirmā daļa, kurā noteikts katra iedzīvotāja pienākums sargāt savu un citu bērnu drošību. Ja kāds no klasesbiedru vecākiem ir vērsies ar sūdzību par notiekošo skolas vidē, tas liecina, ka kādas problēmas tomēr pastāv. Visas sabiedrības un katras ģimenes interesēs ir rūpīgi izmeklēt katru šādu gadījumu, noskaidrot problēmas cēloni, uzklausīt visu pušu viedokli, piesaistot profesionālus psihologus, ja tas ir nepieciešams, un darīt visu iespējamo, lai psiholoģiskais klimats klasē uzlabotos.