Lasīšanai: 1 minūte

Darba alga nepilna darba laika gadījumā

J
jautā:
05. oktobrī, 2018
Aija

Labdien! Atgriezos darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, un atbilstoši darba likumam vienojāmies ar darba devēju, ka drīkstu izmantot iespēju strādāt vienu stundu mazāk. Vai darba devējam ir pienākums saglabāt algu par pilnu slodzi vai noteikt atbilstoši nostrādātajām stundām (35 stundas nedēļā)?

A
atbild:
22. oktobrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu vienošanās ar darba devēju par darba laika samazināšanu darba dienās par vienu stundu faktiski nozīmē vienošanos par nepilnu darba laiku.

Darba likums uzliek pienākumu darba devējam šādiem nosacījumiem piekrist, ja darbinieks, kam ir bērns vecumā līdz 14 gadiem, to lūdz.

Tādā gadījumā tiek sagatavoti un veikti grozījumi darba līgumā, pamatojoties uz Darba likuma 134. panta otro daļu.

Diemžēl darba devējam nav pienākuma Jums maksāt darba samaksu kā normāla darba laika nodarbinātajam. Jūsu darba samaksa būs tieši atkarīga no darba stundu skaita.