Lasīšanai: 1 minūte

Pienākumus nosaka darba līgumā

J
jautā:
03. oktobrī, 2018
Inese

Strādāju uzņēmumā 11 gadus, esmu struktūrvienības vadītāja. Jautājums – ir uzkrauti 3 darbinieku pienākumi (vadītāja, bufetniece, pavārs), pēdējais līgumā nav minēts. Stundas tiek pārstrādātas un, protams, neapmaksā. Kā dabūt kompensāciju no darba devēja, ja vēlos aiziet no darba kā ilggadējs darbinieks?

A
atbild:
30. oktobrī, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Darbiniekam ir tiesības atteikties veikt papildu darba pienākumus, kurus viņš nav noteikti uzņēmies ar darba līgumu. Savukārt virsstundu darbs ir pieļaujams tikai tādā gadījumā, ja puses – darbinieks un darba devējs – par to vienojas rakstveidā.

Jautājums par neizmaksāto darba samaksu iesākumā risināms uzņēmumā, pārrunās ar darba devēju. Ja vienošanos ar darba devēju nebūs iespējams panākt, saskaņā ar Darba likuma 30. pantu darbinieka individuālais tiesību strīds ar darba devēju par neizmaksātās darba samaksas piedziņu būs izšķirams tiesā.

Par Darba likuma prasību neievērošanu darbinieks var informēt Valsts darba inspekciju.