Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvesvietas īpašnieks neatbild par īrnieka parādsaistībām

J
jautā:
03. oktobrī, 2018
Sintija

Ja manā īpašumā ir deklarējies cilvēks un viņam ir uzsākts maksātnespējas process, vai administrators var atnākt un aprakstīt manu mantu, kura pieder dzīvesvietas īpašniekam, nevis personai, kura iesniegusi maksātnespēju?

A
atbild:
04. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Aprakstīt var tikai tās mantas, kas pieder konkrētajam cilvēkam. Dzīvesvietas īpašnieks neatbild par sava īrnieka parādsaistībām. Vienlaikus ieteiktu dokumentāli fiksēt, kāda un kura manta pieder dzīvesvietas īpašniekam.