Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai no atlīdzības par zemi energoapgādes objekta ierīkošanai jāmaksā nodoklis

J
jautā:
03. oktobrī, 2018
Valdis

Par zemes izmantošanu energoapgādes objekta ierīkošanai un aprobežojuma noteikšanu tiks maksāta kompensācija. Tiks būvēta elektrolīnija uz īpašumā esošas meža zemes. Cik procentu no summas būs jāmaksā nodokļos?

A
atbild:
30. oktobrī, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Aļona Zandere, vadības konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek kompensācijas likumu un Ministru kabineta noteikto normu ietvaros (likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta pirmās daļas 16. punkts).

Tādējādi zemes īpašnieku saņemtā atlīdzība par zemes izmantošanu energoapgādes objekta ierīkošanai un aprobežojuma noteikšanu, kas tiek izmaksāta atbilstoši Ministru kabineta 2006. gada 25. jūlija noteikumiem Nr. 603 “Kārtība, kādā aprēķināma un izmaksājama atlīdzība par energoapgādes objekta ierīkošanai vai rekonstrukcijai nepieciešamā zemes īpašuma lietošanas tiesību ierobežošanu”, nav apliekama ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.