Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Pensijas vecumā invaliditātes pensiju nepiešķir

J
jautā:
02. oktobrī, 2018
Karina

Labdien! Mans tēvs ir pensionārs. Nesen viņš pārcietis miokarda infarktu. Tuvākā laikā mēs kārtosim viņam grupu. Ārsts pieļauj domu, ka viņam varēs piešķirt 2. invaliditātes grupu. Sakiet, lūdzu, vai viņš varēs saņemt gan pensiju, gan invaliditātes pabalstu (2. grupai – 76,84 eiro)? Vai viņam būs jāizvēlas saņemt pensiju vai invaliditātes pabalstu?

A
atbild:
03. oktobrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt invaliditātes pensiju vai arī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu invaliditātes gadījumā ir tikai tad, ja nav tiesību saņemt valsts pensiju. Abus maksājumus nevar saņemt.

Jebkurā vecumā cilvēkiem ar invaliditāti ir paredzēts nodokļa papildu atvieglojums. Ja ir 2. grupas invaliditāte, nodokļa papildu atvieglojums ir 154 eiro mēnesī. To var izmantot, ja pensija ir lielāka par 250 eiro, kas ir pensionāra neapliekamais minimums.