Lasīšanai: 1 minūte

Mantošanai nepieciešams testaments

J
jautā:
02. oktobrī, 2018
Evita

Labdien! Kāda ģimenei tuva persona, jau gados, vēlas atstāt savu dzīvokli mūsu ģimenei. Kādas ir iespējas? Viņai jāraksta testaments vai vienkārši jāpieraksta savā dzīvoklī kāds? Pieminēšu, ka viņa jau tagad vēlas nokārtot visas formalitātes.

A
atbild:
23. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Jānorāda, ka nepastāv nekāda pieraksta sistēma, bet gan dzīvesvietas deklarēšana. Savukārt dzīvesvietas deklarēšana nerada īpašumtiesības uz nekustamo īpašumu. Dzīvokļa kā nekustamās mantas atsavināšana ir iespējama Civillikumā noteiktos (paredzētos) veidos, tai skaitā nākotnē mantošana pēc testamenta.