Lasīšanai: 1 minūte

Norvēģijas pilsonim nepieciešami tikai ceļošanai derīgi dokumenti

J
jautā:
01. oktobrī, 2018
Jekaterina

Mans bērns un bērna tēvs ir Norvēģijas pilsoņi, es esmu Latvijas pilsone, ar bērna tēvu neesmu precējusies, un bērnam ir tēva uzvārds. Vai man vajadzīga pilnvara no tēva, ja es ar bērnu gribu braukt uz Latviju?

A
atbild:
21. novembrī, 2018
Linda Balode
LV portāls

Ceļojot uz Latviju kopā ar savu bērnu, kurš ir Norvēģijas pilsonis, ir nepieciešami tikai ceļošanai derīgi dokumenti. Atbilstoši likumdošanai nedz pilnvara, nedz kādi citi papildu dokumenti nav nepieciešami (ar nosacījumu, ka bērnam nav dubultpilsonība).

Vienlaikus iesakām sazināties ar kompāniju, kas sniedz pasažieru pārvadājumus un kā pakalpojumus izmantosiet, un noskaidrot, vai tā nav noteikusi kādas papildu prasības, piemēram, citu dokumentu uzrādīšanu, saistībā ar bērnu ceļošanu.