Lasīšanai: 1 minūte

Ielūgumu neformē, ja nav vajadzīga vīza

J
jautā:
01. oktobrī, 2018
Vitālijs

Sakarā ar 90 dienu bezvīzu režīma ieviešanu Ukrainas pilsoņiem rodas jautājums. Kā tagad noformēt ielūgumu Ukrainas pilsoņiem, ja es apņemos segt visus saistītos izdevumus un nodrošināšu ārzemniekam dzīvesvietu pie sevis?

A
atbild:
02. oktobrī, 2018
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Samanta Krieva, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ukrainas pilsoņiem ielūgumu apstiprināt nevar.

Ielūgums ir dokuments, kas nepieciešams vīzas pieprasīšanai, bet personām, uz kurām attiecas bezvīzu ieceļošanas kārtība, vīza nav vajadzīga, tādēļ arī ielūgums netiek formēts.

Šādā gadījumā jāizvēlas citi veidi, kā pierādīt pietiekamus iztikas līdzekļus. Visvienkāršāk, protams, ja visi pierādījumi ir paša Ukrainas pilsoņa rīcībā, bet vienlaikus uzaicinātājs var rakstīt arī brīvas formas garantiju, savukārt parakstu uz šī dokumenta apstiprināt pie notāra.