Lasīšanai: 1 minūte

Kas apmaksā darbinieka profesionālo apmācību

J
jautā:
01. oktobrī, 2018
Anna

Labdien! Vai darba devējam ir tiesības pirms darba līguma slēgšanas pieprasīt, lai darbam nepieciešamās iemaņas apgūstu darbavietā brīvprātīgi, bez atlīdzības?

A
atbild:
30. oktobrī, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Noslēdzot darba līgumu, darbinieks uzņemas veikt noteiktu darbu, pakļaujoties noteiktai darba kārtībai un darba devēja rīkojumiem, savukārt darba devējs – maksāt nolīgto darba samaksu un nodrošināt taisnīgus, drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus.

Ja darbiniekam nav profesionālo spēju nolīgtā darba veikšanai, darba devējs var nosūtīt darbinieku uz profesionālo apmācību vai kvalifikācijas paaugstināšanu. Saskaņā ar Darba likuma 96. panta pirmo daļu ar profesionālo apmācību vai kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus sedz darba devējs.