E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15360
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Ģimene

Nepilngadīga bērna nodarīto zaudējumu atlīdzināšana

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. oktobrī, 2018
Rigonda

Labdien! Par dzīvojamām zonām un daudzdzīvokļu māju pagalmiem. Ministru kabineta noteikumos Nr. 571 “Ceļu satiksmes noteikumi” atrodu vairākus punktus:

Dzīvojamā zona – apbūvēta teritorija (dzīvojamais masīvs, atpūtas vieta) vai tās daļa, kurā iebraukšana apzīmēta ar 528. ceļa zīmi, bet izbraukšana – ar 529. ceļa zīmi.

Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem atļauts pārvietoties pa ietvēm un pa brauktuvi visā tās platumā.

Transportlīdzekļu stāvēšana dzīvojamās zonās atļauta tikai speciāli paredzētās stāvvietās. Ja tādu stāvvietu nav vai ja tās ir aizņemtas, – transportlīdzekļu stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu;

Šajā nodaļā minētās prasības attiecas arī uz daudzdzīvokļu namu pagalmiem;

Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi.

Vai pareizi saprotu: likumdevējs ļauj man un bērniem rotaļāties un braukāties ar velosipēdu daudzdzīvokļu mājas pagalmā visā brauktuves platumā? Nekādu citu stāvvietas apzīmējumu vai ceļa zīmju transportlīdzekļu novietošanai nav. Praktiski automašīnas novietotas blīvi, pilnīgi visur, kur iespējams, atstājot tikai šauru ceļu citu automašīnu izbraukšanai. 

Jautājums – ja gadījumā bērni ar bumbu vai velosipēdu aizskar un bojā citai personai piederošu dzīvojamā zonā stāvēšanai novietotu transportlīdzekli, kādas tiesiskās normas uz to attiecas? Kurš šajā situācijā būs atbildīgs vai vainīgs, kam un kādas tiesiskās sekas tas izraisa?

A
atbild:
03. oktobrī, 2018

Saskaņā ar Civillikuma 177. pantu nepilngadīgs bērns atrodas vecāku aizgādnībā līdz pilngadības sasniegšanai. Līdz ar to mantiskā atbildība par bērna nodarītajiem zaudējumiem trešajām personām gulstas uz tā vecākiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas