Lasīšanai: 1 minūte

Vai var mainīt īpašnieku kredītā ņemtam dzīvoklim

J
jautā:
19. septembrī, 2018
Līga

Dzīvoklis kredītā, kredītu maksā, kā arī īpašnieks ir vīrs. Kā dzīvokli pārrakstīt uz sievas vārda?

A
atbild:
23. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Dzīvokli kā nekustamo mantu nevar tā vienkārši “pārrakstīt”. Nekustamās mantas īpašnieka maiņa var notikt tikai Civillikumā noteiktos (paredzētos) veidos. Turklāt, ja dzīvoklis ir ieķīlāts (nodibināta hipotēka) par labu bankai, īpašnieka maiņa ir iespējama tikai ar bankas piekrišanu.