Lasīšanai: 1 minūte

Darba līguma paraksta tiesības – saskaņā ar likumu vai pilnvarojumu

J
jautā:
18. septembrī, 2018
Dora

Kuram no uzņēmuma puses būtu jāparaksta darbinieka darba līgums? Vai tas var nebūt direktors/nodaļas vadītājs, bet, piemēram, sekretāre? Darba likumā šo regulējumu neatradu.

A
atbild:
20. septembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Šo jautājumu Darba likums neregulē.

Darba līgumus un citus darījumus ir tiesīgas parakstīt personas, kas juridisko personu (sabiedrību) pārstāv likumiski vai līgumiski. Parasti katrai sabiedrībai ir valde, kuras pilnvaras kopā vai atsevišķi tiek noteiktas statūtos, valdes protokolos. Tajos ir nostiprinātas paraksta tiesības, kā arī tiek izdotas attiecīgas pilnvaras.

Darba līgumus uz likuma pamata var slēgt šīs juridiskās personas izpildinstitūcijas, piemēram, valdes locekļi. Tāpat arī juridiskā persona var izsniegt pilnvaru vai prokūru atsevišķiem darbiniekiem un pilnvarot viņus sabiedrības vārdā parakstīt darba līgumus.

Tātad, lai sabiedrības vārdā parakstītu darba līgumu, konkrētai personai – darbiniekam (nodaļas vadītājam, izpilddirektoram vai citam) – ir jābūt attiecīgam pilnvarojumam to darīt.