TĒMA: Nodokļi

Grāmatvedība jākārto arī mikrouzņēmējam

J
jautā:
17. septembrī, 2018
Jūlija

Labdien! Vai ir nepieciešams kārtot ienākumu/izdevumu uzskaites žurnālu pašnodarbinātai personai, kura maksā mikronodokli? It kā nodoklis jau ir samaksāts no apgrozījuma, kāda starpība, kādi ir izdevumi, piemēram?

Un vēl viens jautājums. Vai šajā gadījumā ienākums (darba alga) varētu būt arī tikai 720 eiro? Kā būt, ja tīrais ienākums (summa pēc mikronodokļa samaksas mīnus izdevumi) ir lielāka par 720? Kā varētu izmantot šo naudu personīgām vajadzībām? Vai var droši? Jo mikronodoklis jau ir samaksāts?

A
atbild:
02. oktobrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Fiziskajai personai, kura ir reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēja, arī tad, ja tā maksā mikrouzņēmumu nodokli, ir pienākums kārtot grāmatvedību, kurā uzskatāmi atspoguļo visus saimnieciskos darījumus.

Mikrouzņēmuma īpašnieka ienākums ir personiskajam patēriņam no mikrouzņēmuma izņemtie līdzekļi un citi naudā, pakalpojumu vai citā veidā gūtie ienākumi no mikrouzņēmuma. Mikrouzņēmumu nodokļa likumā ir definēts: mikrouzņēmuma īpašnieks ir arī fiziskā persona, kas reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs.

Skaidrojoša informācija šī nodokļa maksātājiem atrodama Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā

metodiskajā materiālā Mikrouzņēmumu nodoklis.